تبلیغات
منتظران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
منظور از روم در روایات مربوط به آخر الزمان و ظهور حضرت مهدى (ع )، ملل اروپائى و قرنهاى اخیر، گسترش آنان در امریكا مى باشد، كه فرزندان روم و وارثان امپراطورى تاریخى رومیان هستند.
گاهى گفته مى شود: رومیانى كه خداوند متعال سوره اى درباره آنان نازل فرموده و پیامبر (ص ) و مسلمانان بعدها با آنان پیكار نمودند ، غیر از اینان هستند. زیرا آنان بیزانس ها بودند كه پایتخت آنان ابتدا شهر ((رم )) در ایتالیا و سپس شهر قسطنطنیه گردید تا اینكه مسلمانان حدود 500 سال پیش آن را فتح نموده و ((اسلامبول )) نامیدند و مردم آن را استانبول تلفظ نمودند.

  Image result for ‫چهل حدیث از امام زمان‬‎


از امیر مؤ منان علیه السلام روایت شده كه فرمود:
((در ماه رمضان به هنگام صبح از ناحیه مشرق ندا دهنده اى بانگ برمى آورد كه : اى اهل ایمان گردهم آیید و از ناحیه مغرب پس از ناپدید شدن شفق ، ندا كننده اى ندا سر دهد: اى اهل باطل گرد هم جمع شوید... و رومیان به ساحل دریا نزدیك غار اصحاب كهف روى آورده و خداوند آن جوانان را با سگ شان از غارشان برمى انگیزد، در بین آنان دو مرد بنام ملیخا، و خملاها بوده كه این دو تسلیم اوامر حضرت قائم علیه السلام خواهند بود.)) (21) امام صادق علیه السلام نقل شده كه فرمودند:
((وقتى كه در سرزمین شام بلوایى را مشاهده نمودى ، پس مرگ است و مردن ، تا آنكه غربیان به تحرك آمده و روانه سرزمینهاى عربى گردند. كه حوادثى بین آنان رخ خواهد داد
ز امام باقر علیه السلام روایت شده كه آن حضرت ((یارى خداوند را نسبت به مؤ منین )) در آیه شریفه ، به ظهور حضرت مهدى علیه السلام تفسیر نموده اند، و گویا خداوند آن حضرت را بر رومیان پیروز مى گرداند.(24)
از جمله روایات دیگر در این زمینه ، روایات مربوط به فرود آمدن حضرت عیسى علیه السلام و دعوت نمودن آن حضرت مسیحیان را به اسلام و پیروى از حضرت مهدى علیه السلام است كه این فرموده خداوند را روشن مى سازد:

((حضرت عیسى علیه السلام نشانه اى است از علامتهاى قیامت )) (25)
((همه اهل كتاب قبل از مردنش به او ایمان مى آورند، و او در روز رستاخیز گواه بر آنهاست )) (26)

همچنین از آن حضرت روایت شده كه فرمودند:
((بین شما و رومیان چهار پیمان صلح بسته مى شود، كه چهارمین آنها به دست مردى از خاندان هرقل است كه چند سال (دو سال ) دوام خواهد یافت ، در این هنگام مردى از عبدالقیس به نام سؤ ددبن غیلان پرسید: در آن روز پیشواى مردم كیست ؟ حضرت فرمود: مهدى از فرزندانم .)) (29) 
 
                                                                         Image result for ‫چهل حدیث از امام زمان‬‎                   

 برگرفته از كتاب : عصر ظهورطبقه بندی: علائم ظهور، احادیث،
[ پنجشنبه 24 دی 1394 ] [ 07:10 بعد از ظهر ] [ mahdi amini ] | نظرات